Hayaller

Hayaller

İnsanın kendini bir şeyler için teşvik edebilmesi ve daima başarma isteği içinde hep bir heyecana sahip olması demektir “Motivasyon” ve bu bağlamda bu yetenekler özellikle zorlukların çıkmasında veya işlerin istenilenin dışında gelişmesi durumlarında çok faydalı olur. Kendini motive edebilen insan genellikle zorluklar karşısında yılmadan kendinden emmin devam etme gücünü bulan metanetli insan profilidir. Bu özelliklerin belirtileri ister istemez karşı tarafa ifade edilir ve Bu faktör yaşamın her alanında geçerliliği olan ancak meslek grubu olarak hukuk grubundaki kişiler için önemli bir faktördür.
Mesela; Çocukların hayatlarının en önemli ve zorlu döneminden geçtiğini göz önünde bulundurarak onları iyiye güzele teşvik etmek ve bunun için ise; öncelikle bizler inançlar iyimser ve kendi hayatımızdan memnun olmalıyız.

Örneğin; meslek olarak bekçiliği istiyor ise Diyarbakır Bekçilik Kursu‘na güvenli bir şekilde gidebilmeli ve sizlerde çocuğunuzu desteklemelisiniz.

Yada;  Örneğin; Kendi dış görünüşünden memnun Olmayan ve bu fizikle beğenilmeyeceğini, mutlu bir yuva kuramayacağını düşünmeye eğilimli kişi olarak Çevresindeki kişilerde onun kötümser düşüncelerini desteklerse şayet umutları büsbütün kaybolacak ve her türlü tehlikeye açık hale gelecektir.
Oysa bireyler dış görünüşün her şey olmadığını; hem hayata gülümseyen herkesin bir güzelliğe sahip olduğunu anlatabilir ve onu buna inandırabilmek için öncelikle kişinin buna inanması gerekir.

konumuz