İnşaat Sektörünün Malzemeleri

İnşaat Sektörünün Malzemeleri

İnşaat sektörünün en önemli malzemelerinden biri inşaat demiridir. İnşaatta kullanılan beton, kum, çimento, inşaat demiri gibi malzemelerin seçimi çok önemlidir. Yapılacak olan binanın sağlam olabilmesi için kaliteli malzemelerin kullanılması gerekir. Bir binanın deprem yönetmeliğine uygun olması, uzun yıllar sağlamlığını koruması çok önemlidir.

İnşaat yapımı sürecindeki en önemli görevlerden biri planlı bir şekilde yapı malzemelerinin seçilmesidir. İnşaat malzemeleri çoğu zaman yapının proje mimarı tarafından tasarım aşamasında türü belirlenebilmektedir. Bu süreçte adet ve miktar belirlenememekte, sadece birim fiyat açısından ön bilgi olmaktadır. İnşaat demiri, binaların yapısal bileşeni için en önemli malzemelerdir. Betonarme yapılarda kayma ve gerilmeleri karşılamak için betonun içerisine yerleştirilen özel olarak şekillendirilmiş maddelere denmektedir.

Gürşah Demir firması inşaat demiri Ankara sektöründe kalitesini ve farkını ortaya koymuş bir firmadır. İnşaat demiri, bağ teli, inşaat çivisi, çelik hasır da diğer ürünlerinden bazılarıdır.

konumuz