Dr Oto Ekspertiz Fren Testi

Dr Oto Ekspertiz Fren Testi

Fren testi işlemlerinde frenleme performansını etkileyen fren sistemi elemanları kontrol edilmektedir.
Aracın disk balata uyumu da kontrol edilmektedir. Arabanın en önemli sistemlerinden biri olan fren tertibatı hayati risk taşıdığı için fren ekspertizi dikkatli ve büyük bir hassasiyetle yapılmaktadır. Aracın ön tekerlekleri tamburlar üzerine çıkarılarak test işlemine başlanmaktadır.

Tamburlar dönmeye başladıktan sonra ayak fren pedalına ezer gibi basılarak tamburlara bağlı sensörler ön tekerle fren sistemi analiz edilmektedir. Daha sonrasında aynı işlemler arka tekerler için uygulanmaktadır. El freni için arka tekerlekler tamburlar üzerine çıkarılarak fren test işlemi başlatılarak el freni çekilmekte ve araba araç arka tekerleri kitleyerek kendini tamburlar üzerinden çıkarırcasına geri atmaktadır. Bu da el freninin iyi olduğunu göstermektedir. Daha sonrasında da ani frenlemeyle maksimum fren tutuşu, frenler arasındaki sapmalar test edilmektedir.

Detaylı bir ekpertiz için Dr Sancaktepe Oto Ekspertiz ile irtibata geçebilirsiniz. Aynı zamanda Dr. Oto Ekspertiz Fiyatları konusunda da bilgi edinebilirsiniz.

konumuz