Araç Asansörü Hakkında

Araç Asansörü Hakkında

Araç Asansörü Neden Kullanılmaktadır?; Günümüzde, artan kentleşme ve bununla birlikte artan  nüfustan dolayı araç sayısı da gün geçtikçe artmaya başlamıştır. Bu artış nedeniyle de oluşan otopark problemini azaltmak için bodrum katlarına veya bina üstlerine de araç asansörü yapılmaya başlanmıştır. Böylece araç asansörleriyle gereksiz yer kayıplarının önüne geçilebilmektedir.

Araç Asansörü Neden Kullanılmaktadır?

Genelde bu sistem araba otoparklarında, fabrikalarda, otomotiv şirketlerinde, özel villalar ve araç bakım-onarım servislerinde çoğunlukla kullanılmaktadır. Yük taşıma kapasitelerine göre 3500 kg – 10.000 kg’a kadar farklılık göstermektedir.

Araç asansörleri projelendirilirken en önemli nokta aracın ağırlığı, yüksekliği ve genişliğine göre tasarlanmış olmalıdır. Bu nedenle, araç asansörü imalatında bu özelliklere dikkat edilmelidir. Araç asansörünün kullanımında dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise; araç asansör kabin butonunun araç sürücüsünün araçtan inmesine gerek duymadan kullanımını sağlıyor olmasıdır.

Aynı zamanda asansör yönetmeliği standartlarına göre, araç asansör kabinin içerisinde kabin kapısının bulunması yasal zorunluluktur. Platform şeklinde olan araç asansörlerinde ise makine emniyet yönetmeliğinin standartları uygulanmaktadır. Periyodik ve genel asansör bakımı yetkili asansör bakım firmaları tarafından düzenli bir şekilde yaptırılmalıdır. Çünkü insan hayatı her şeyden değerlidir.

Forces Makina, araç asansörü üreten firmalardan biridir. Aynı zamanda tüm bu standartlara dikkat eden asansör firmalarındandır.

Forces, uzun yıllardan beri bu sektördedir. Aynı zamanda uzun yılların vermiş olduğu bilgi ve tecrübe sayesinde müşterilerinin tamamen isteğine göre araç asansörü üretimi yapmaktadır. Kadrosunda çalışan personelleri işini bilen ve alanında uzmandır. En alt kadrosundan en üst kadrosuna kadar tüm çalışanları kalifiye çalışanlardır.

Ar-Ge çalışmalarını, Marmara Üniversitesi, Tübitak ve Gyte desteği ile yürütmektedir. Forses Makina, araç asansörü dışında yük asansörü, makaslı lift ve makaslı platformlarında üretimini yapmaktadır..

Platform Asansörler

Yük ve eşya taşımak için tasarlanmış kaldırma ekipmanlarına platform asansörler denilmektedir. Bu asansörlerin daha az yer kaplaması, kurulumunun büyük zorluklarda olmaması ve maliyetlerinin çok yüksek olmaması sebebiyle tercih edilmektedir.

Engelli Platformu,  Araç platformu ve Yük platformu olmak üzere kullanılmaktadır.

Engelli platformu, iş yerleri , villalar, evler ve benzeri yapılarda kullanılmaktadır.

Yük platformu, depolar, fabrikalar, imalathaneler ve benzeri. yapılarda kullanılmaktadır.

Araç platformu, depolar, otoparklar, fabrikalar ve benzeri yapılarda kullanılmaktadır.

konumuz